środa, 3 kwietnia 2013

Intruz na balkonie!


Wieczorową porą uaktywniają się kocury i moje i podwórkowe :) Moje oczywiście chcą wychodzić na dwór, na zwiady, obchód terytorium z ogonem do góry ;) a te podwórkowe walczą ze sobą lub po prostu bawią się, oczywiście najpierw kłębiąc się przy miskach z jedzeniem.No ale niektóre z podwórkowców zaglądają również do mnie na balkon! Mieszkam na parterze, moje koty mają deseczkę do ogródka, po której swobodnie schodzą i wchodzą. Po zmroku już ich nie puszczam na dwór, zwołuję (wiecie, że reagują na moje wołanie, jak psy!), krzyknę: Gucio, Łini, Fifi! I po kolei wszystkie trzy wskakują po deseczce J i wracają do domu. Czasem się ociągają, gdy na dworze jest coś ciekawego, ale z reguły dość szybko wracają.
Tak więc wczoraj moje bestie już szykowały się do snu, moszcząc się na swoich ulubionych miejscach a tu nagle, z nienacka! Gość na balkonie! ALARM! INTRUZ! Wszystkie trzy zerwały się na równe nogi! Nosy przy szybie balkonowej, ogony latały jak kołowrotki, dźwięki zawodzące próbujące wystraszyć intruza! Obcy kot na balkonie! Nie może być! Kocie grzbiety wygięte w pałąk, ogony napuszone – spadaj, spaaaaadaj intruzie, to nasze terytorium!
Koci intruz na balkonie

To była kotka sąsiadów. Czarnula jedna. Uciekła wystraszona. Wróciła na swój balkon.A moje sierści położyły się spokojne spać :)
Gucio i Łini zgodnie sobie śpią :)


2 komentarze:

  1. jak sprawdzic czy obcy kot przychodzi na balkon? wczoraj na balkonie zastałam wszystkie kwiatki wywalone, ziemia rozkopana a cienka linka (młodsza siostra robiła kolejkę górską dla owadów) była przerwana. mieszkam w bloku na parterze, sąsiedzi chyba nie mają kota (nie jestem pewna). Aha i jeszcze jedno! w nocy mój kot stał przy balkonie i strasznie miałczał! da się sprawdzić czy jakiś kotek przychodzi na balkon? dodam że nie ma mowy o wychodzeniu, bo jak ten kot przychodzi to jest jakaś 3 w nocy. pozdrawiam Ciebie i Twoje kotki ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za pozostawiony komentarz :)