poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Akcja ratunkowa gołębia

Popoludnie. Własnie miałam wychodzić z domu, ale chcialam jeszcze sprawdzić temperaturę na zewnątrz i zawołać koty. Wychodzę na balko i wołam: Gucio, Łini, Fifi. Gucio i Fifi natychmiast przybiegają, ale Łiniego nie widać. Cóż, weszłam spowrotem do mieszkania i nagle słyszę Łiniego :) Patrze, a on w paszczy ma żywego gołębia! Gołąb się wyrywał, Łini trzymal go i przytrzymywał łapką próbując wnieśc do domu.

Akcja ratunkowo paniczna! Mój facet wybiegł na balkon, wystraszył tym Łiniego, który uchylił paszczę i gołąb mu wypadł z niej zszokowany. Posypały się pióra, Liniego wrzuciłam do domu, a gołąb po dojciu do siebie odlecial. Za nim posypała się smuga piór. Na szczęście drapieżny Łini go nie uszkodził i nie nadgryzł.

Od czasu do czasu wydarza się taka akcja u mnie w domu. Kot jak to kot, ma instynkty drapieżcze i nie oduczę go polowań. Już zwątpiłam, nie przeszkadza mu nawet dzwoneczek na szyi. Wiem, że chciał przynieśc nam swoją zdobycz, ale to było po prostu straszne. Tym razem gołębiowi się udało. Łini później caly wieczór siedział smutny.

Łini jako jedyny z naszych kotów poluje na gołębie. Wiele razy wyrzucałam zdechle ptaki z naszego ogródka. Pozostałe koty nie są tym zainteresowane.

A Wasze koty przynoszą Wam czasem takie niespodzianki?

Nasz drapieżny Łini w ogrodku :) wygląda tak niewinnie a taka z niego bestia nie kot ;)

3 komentarze:

 1. U mnie tylko Czesław poluje na wszystko, co się rusza ;) W tym roku zaczął już sezon upolowawszy jakieś ptaszę. Nie zdołał zwłok wnieść do domu, bo Piotruś go po prostu nie wpuścił. A zeszłego lata mieliśmy w domu jakiegoś mega gryzonia, ptaki martwe i jednego półżywego :)
  Waldemar ma wszystko w nosie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda mi ptaków,ale kot jest drapieżnikiem ,łowcą i nie ma sposobu,żeby oduczyć go polowania.Moja kocia widzi ptaki przez siatkę balkonu lub okno i czasem aż rozpaczliwie miauczy,kiedy gołąb siedzi na parapecie a ona nie może go dosięgnąć.Odbija sobie na muchach,odkąd mam to swoje futerko najmilsze-nie ma much w mieszkaniu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ani much ani nawet komarów :) tak futrzaste polują na wszystko i dobrze! Szkoda tylko że czasem właśnie przynoszą mi gołębie w prezencie...

   Usuń

Dziękujemy za pozostawiony komentarz :)