środa, 4 kwietnia 2012

Wścibskie koty...

Spośród wszystkich zwierząt to kot jest najbardziej wścibski. Ciągle go coś interesuje, włazi we wszystkie dziury i szczeliny, delikatnie bada lapkami różne przedmioty. Wskakuje na karnisze, szafy, szafki. Ma nieustającą ochotę zwiedzania i poznawania. Nieustraszony łowca przygód.

Niestety takie zachowanie naraża go na niebezpieczeństwo. Utarło się nawet powiedzenie, że koty zabije ich wścibskość i ciekawość.

Dlatego też mając kota musimy często myśleć za niego. Zabezpieczajmy miejsca w domu, gdzie kot może sobie zrobić krzywdę. Wystarczy chwila nieuwagi.

Nie rozumiem osób, które wypuszczają kota na balkon mieszkając w bloku na wysokim piętrze, czy beztrosko otwierają niezabezpieczone okna. Mówi się, że kot zawsze spada na 4 łapy... ale jak może zakończyć się upadek z 9 piętra na asfalt? W najlepszym wypadku połamaną szczęką... Ile to już było przypadkow, że koty trafiały połamane do lecznic. Ile kotów zginęło wypadając z okna czy balkonu. Przecież można te miejsca zabezpieczyć i już kot nie poleci za przelatującym ptaszkiem czy muchą..... a będzie mogł w pelni korzystać z balkonu czy wyglądac przez okno.

Zabezpieczony balkon nie musi brzydko wyglądać. U mnie jest bardzo estetyczny :)


Koty bezpiecznie spędzają czas na zabezpieczonym i osiatkowanym balkonie

Znam dobrą firmę, która zabezpiecza balkony i okna. W przypadku zainteresowania, prosze zostawić namiar w komentarzu.

A Wy jakie zabezpieczenia stosujecie w trosce o swoje koty?

2 komentarze:

  1. fajne koty, świetna sprawa z tym zabezpieczeniem balkonu, ładnie to wygląda. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Cześć, szukam takiej firmy we Wrocławiu. J.K.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za pozostawiony komentarz :)