niedziela, 10 kwietnia 2016

Święta inaczej

Święta, święta i po świętach (już chwilę, bo coś ociągałam się z dodaniem notki). W tym roku po raz pierwszy w życiu całym zdecydowałam się nie spędzać ich tradycyjnie. Decyzja nie była prosta, bo wiązała się ze złamaniem tradycji rodzinnej, czyli świąt przy stole. Jedni i drudzy rodzice przyjęli ją jednak ze spokojem, postanawiając święta spędzić wspólnie :) a my... wyjechaliśmy!

Ten wyjazd był mi potrzebny jak trawie woda! To był porządny reset choć trwał kilka dni. Już w piątek udaliśmy się do Pragi. Uwielbiam to miasto, choć niestety po latach negatywnie mnie zaskoczyło. Wszędzie na Starym i Nowym Mieście tabuny turystów. Nie kończący się tłum wylewający się i wlewający do wszystkich zabytków, okupujący Most Karola i każdą wolną ławkę, właściwie każdą wolną przestrzeń. Czy ci wszyscy ludzie z całego świata nie obchodzą Świąt i czemu akurat wpadli na ten sam pomysł co my? Szybko zorientowaliśmy się, że w Centrum nic po nas i większość czasu spędziliśmy zwiedzając cudowne zamki pod Pragą oraz mniej turystyczne części miasta :)

Mimo miliarda turystów Praga jest urocza i klimatyczna :)


Katedra Wita i tłumy...Na Moście Karola to była walka o życie ;)
Uff spokojnie pozwiedzać zamki pod PragąKarlstein - mój ulubiony
Szkoda było wracać. Cóż, wszystko co dobre szybko się kończy :) W domu czekały na nas stęsknione koty. Po powrocie miziankom nie było końca ;)

To był dobry pomysł, aby święta spędzić poza domem. Nie świętowaliśmy, nie siedzieliśmy przy stole. Zwiedzaliśmy, aż nogi nas bolały.

5 komentarzy:

 1. I bardzo dobrze, ile mozna siedziec w domu i jesc:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj zazdroszczę wycieczki, ja to w Pradze i w Czechach jestem zakochana, a jeszcze tam nie byłam, ciągle w planach... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że też kiedyś będzie mi dane zobaczyć Pragę na własne oczy ;)Lubię się gdzieś ruszyć, ale jeszcze bardziej lubię siedzieć w domu :P Ja moje święta przesiedziałam w domu i muszę przyznać, ze też nie narzekam ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały czas :-) ;-) :-)
  Pragę wręcz kocham, byłam sześć razy i mogłabym tam kilka lat pomieszkać.
  Dobry mieliście pomysł na swięta !!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam świetny blog super zdjęcia i ciekawe informacje. Zapraszam również na mojego bloga w którym przedstawiam historię moich 8 kotków na moim blogu są interesujące informacje i zdjęcia wstawiane na bieżąco http://koty-koteczki-kotki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za pozostawiony komentarz :)